[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kraj
GRECJA
Jedź do grecji z indexem
– Spokój i rodzinna atmosfera
– Zabytki greckiego świata
– Najpiękniejsze plaże w Europie
– Idealna pogoda od maja do października
– Wyśmienita kuchnia i ciekawa kultura
Kamena vourla
Kamena Vourla (w czasach Homera znana jako Thronion) ulokowana jest u stóp góry Knymis na południowym krańcu zatoki Malijskiej. Miasteczko rozwija się od 1939 roku kiedy zostało tu utworzone centrum hydroterapii im. Asklepiosa. Kamena Vourla zawdzięcza swą międzynarodową sławę, przybywającym tu od lat sześćdziesiątych, osobistościom znanym z filmów, muzyki i polityki. Tutejsze termalne kąpieliska rozsławione zostały nie tylko w Grecji ale i całej Europie. Obecnie Kamena Vourla to kosmopolityczny kurort wakacyjny oferujący unikalną kombinację pięknych plaż, termalnych źródeł, SPA i górskich tras spacerowych z spektakularnymi widokami.
Dlaczego warto wybrać się z INDEXem na tą wycieczkę ?
– Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 25 lat !
– Szybki i wygodny przejazd autokarem
– Wyżywienie 2 x dziennie
– Zwiedzanie tranzytowe stolicy Serbii Belgradu
– Wypoczniesz na pięknych plażach Morza Egejskiego
– Zwiedzisz słynne zabytki Aten – Akropol, Świątynia Zeusa
– Odwiedzisz najbardziej spektakularne klasztory świata METEORY oraz Termopile
– Zjesz pysznego Gyrosa
Ramowy program imprezy
Dzień 1 Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii, Belgradu. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
Dzień 2 Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla naszych gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg.
Dzień 3 Przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten na czele z Akropolem – perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol z przewodnikiem dodatkowo +25 Euro, wejście na Wzgórze Filoppaposa z pilotem- bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. To niepowtarzalna okazja, by podnieść swoje taneczne umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora. Nocleg.
Dzień 4 Wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnym wodospadzie (koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy). Wieczorem nasi goście zaproszeni zostaną do udziału w imprezie “Szalone lata 70 i 80”. Nocleg.
Dzień 5 Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą fauną, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry.
Dzień 6 Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.
UWAGA TERMIN 01.06-06.06.2021 W przypadku braku możliwości zwiedzania Belgradu ( w drodze do Grecji ) i Budapesztu ( w drodze z Grecji ) wycieczka będzie obejmowała zwiedzanie Doliny Tembi z cudownym źródłem Afrodyty ( w drodze do Grecji ) i miasteczka Litochoro u stóp Olimpu gdzie odbędzie się spacer wąwozem Mavrolongos do źródeł rzeki Enipeas.
Jednocześnie informujemy że uczestnictwo w wycieczce wymaga posiadania skończonej serii szczepienia przeciwko COVID19 ( tj przyjęcia dwóch dawek )oraz zaświadczenia w języku angielskimi ( do pobrania z IKP ) lub testu PCR wykonanego nie wcześniej jak 72 godzin przed wjazdem do Grecji z wynikiem w j. angielskim. Informacja ta zawarta jest na Umowie.
Zakwaterowanie w jednym z trzech obiektów
Hotel Sissi – termin 01.06-06.06.2021 https://hotelsissy.gr/strona-glowna/
Hotel Acropol
Hotel Marvy
Hotel Violetta
O zakwaterowaniu w konkretnym obiekcie decyduje organizator.
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób. Wszystkie wycieczki organizowane są przez greckich kontrahentów Biura Podróży INDEX.
REJS NA GRECKIE SESZELE – Rejs wśród małych wysp i wysepek zwanych Greckimi Seszelami połączony z plażowaniem. Ten malowniczy kompleks wysp o pochodzeniu wulkanicznym urzeka od pierwszego wejrzenia lazurem morza i pięknymi, usypanymi z rozdrobnionych muszli plażami. Składa się z siedmiu wysp i wysepek, z których dwie największe posiadają zorganizowane plaże oraz beach bary. Greckie Seszele stanowią również dom dla fok Monachus Monachus, które chętnie towarzyszą przepływającym statkom. Bogata fauna i flora dna morskiego doceniana jest przez fanów snorkelingu oraz nurków.
Cena wyjazdu ok. 15 EUR/osoba
Cena zawiera
– przejazd autokarem klasy LUX (toaleta, klimatyzacja, TV, barek)
– 3 noclegi
– śniadania i obiadokolacje
– ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR
– opiekę pilota na trasie przejazdu
– opiekę rezydenta na miejscu
– wycieczkę do Termopile
– wycieczkę do Aten
– wycieczkę do Meteorów
– zwiedzanie Belgradu i Budapesztu
Dopłaty obowiźzkowe
Podatek noclegowy 1, 50 EUR na pokój za dobę – płatne po przyjeździe do Grecji
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)
Dopłaty nieobowiźzkowe
Dla chętnych bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (3 EUR/os. – klasztor w Meteorach, 25 EUR/os. – Akropol z przewodnikiem)
Dla chętnych REJS NA GRECKIE SESZELE – cena 15 EUR/os.
Uwagi
– Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl
– Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
– Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
– W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
– BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.
– Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5, 5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.
– W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2, 60 zł/os./dzień.
– Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stroniehttp://www.indexpolska.com.pl/pages/faktury
– Z ważnymiuwaga mi dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stroniehttp://www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych
przejazd autokarem klasy LUX (toaleta, klimatyzacja, TV, barek), 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR, opiekę pilota na trasie przejazdu, opiekę rezydenta na miejscu, wycieczkę do Termopile, wycieczkę do Aten, wycieczkę do Meteorów, zwiedzanie Belgradu, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł/os.
Dopłata obowiźzkowa
Podatek noclegowy 1, 50 EUR na pokój za dobę – płatne po przyjeździe do Grecji; DOPŁATY NIEOBOWIźZKOWE: Dla chętnych bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (3 EUR/os. – klasztor w Meteorach, 25 EUR/os. – Akropol z przewodnikiem), REJS NA GRECKIE SESZELE – cena 15 EUR/os.
Udogodnienia *:
Bez paszportu
* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Serbii.

https://www.fostertravel.pl/wycieczki-objazdowe/wycieczka-do-grecji-6-dni/ftr-95080-122/?t=fEMR9B3WZBbX4DFmAQQSBJbZwGmYEARFnNRwahn7IfuqoHYhXjgfDmRjELgWow4cffmRetrWITeUnW53fb2&wyjazd=Katowice&dorosli=2&uid=F8nzmpOlekay

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]


    [/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gmaps link=”#E-8_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” title=”Mapa”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_tabs][vc_tta_section title=”Zakłądka 1″ tab_id=”1621441754325-71e777c6-4761″][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zakłądka 2″ tab_id=”1621441754325-b0714fa8-0dc9″][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zakłądka” tab_id=”1621441759885-06d4cf76-bc1f”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zakłądka” tab_id=”1621441761125-48248f48-5d5c”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zakłądka” tab_id=”1621441762260-9be52382-b024″][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row]